Chorzów stary

Cześć, witam na mojej stronie! Jak to się wszystko zaczęło opisałam już w zakładce O mnie, wiec nie bedę się tutaj powtarzać, jednak myślę, że sam proces tworzenia tego pierwszego wpisu zasługuje na chociażby małą wzmiankę. Było to tak…

Cały ten blog zrodził się z mojego jeżdżenia przez Chorzów Stary, dlatego bardzo chciałam zacząć od zdjęć z tego miejsca. Tutaj mieszkam i z tą częścią miasta czuję się związana. Nie jestem specjalistką od fotografii, ale przykładam do niej dużą wagę i bardzo zależało mi, żeby moje zdjęcia były ładne.

Moja pierwsza próba wygladała tak: w pierwszy słoneczny dzień lutego siedziałam w pracy jak na szpilkach, modląc się, żeby to słońce nie zaszło i żebym mogła sfotografować moje budynki. Oczywiste wydawało mi się, że bez słońca będzie brzydko. O 15:00 wybiegłam z pracy i przyjechałam do domu, złapałam aparat i bez zastanowienia poszłam do miasta. Słońce zaszło trzy minuty po moim wyjściu z domu, zrobiło sie zimno, po 10 minutach byłam zmarznięta, wygłodniała i zupełnie bez motywacji. Misja zdjęcia skończyła się bardzo szybko.

Na kolejny spacer wybrałam się już na spokojnie, w ciepły dzień i z pełnym brzuchem. I było super.

Zapraszam do mojego Chorzowa, zapewniam, że naprawde jest piękny!

 

2

3

Powyżej 

Kamienica na Siemianowickiej, odrestaurowana fasada ze wszystkimi oknami nowymi i czerwonymi. Niecodzienna sytuacja w naszej okolicy. To był pierwszy budynek, który tak naprawdę przykuł moją uwagę.

4

5

Powyżej

Dom Kultury w Chorzowie Starym. Przechodząc tamtędy dzisiaj, zauważyłam, że ten mały niebieski schowek (nie mam pojęcia co to jest), ma urwane prawe drzwiczki i zniszczone zawiasy. Szkoda.

11

6

7

8

Powyżej 

Budynki na ulicy Bożogrobowców. Poniżej ciąg dalszy kamienic na głównej ulicy.

9

10

12

13

14

15

16

17

19

20

21

Budynek powyżej to Szkoła Podstawowa nr 24 im. Powstańców Śląskich.

22

Tutaj widać, że ewidentnie komuś brakowało koloru…

Poniżej

Drugie oblicze Chorzowa Starego, ulicę dalej od głównej przecznicy, ale budynki już nie takie zadbane, każde okno pomalowane na inny kolor, często bez szyb w oknach, okolica zaniedbana, ale dalej ma to wszystko swój urok. Mam nadzieję, że tą część też czeka w końcu odnowienie, chociaż i tak uważam, że warto tutaj przyjechać. Osobiście polecam.

23

24

25

26

27

Dzięki i do następnego!

28

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s